Čo je webhosting

Webhosting vám poskytne priestor na serveri, kde sa ukladajú všetky súbory stránky potrebné pre jej chod a funkčnosť.

Ak ste sa rozhodli, že chcete vlastnú web stránku, určite si kladiete otázku, ako ju dostať na internet. Na to, aby bola vaša web stránka dostupná na internete, budete potrebovať miesto odkiaľ bude fungovať. Práve webhosting vám poskytne priestor na serveri, kde sa ukladajú všetky súbory stránky potrebné pre jej chod a funkčnosť.


Vďaka webhostingu teda nepotrebujete mať vlastný server, ale môžete si ho prenajať. Poskytovateľ webhostingových služieb vám prenajíma priestor na jeho serveroch a umožňuje vám byť stále viditeľný na internete. Cena za prenájom sa pohybuje od pár centov za mesiac až po niekoľko eur mesačne v závislosti od obsahu webhostingového balíčka. Existuje aj bezplatná verzia webhostingu, tzv. freehosting, avšak tento typ má väčšinou obmedzenú technickú podporu a nevýhodou je aj umiestňovanie reklám na stránke.


Nezabudnite, že webhosting je iba umiestnenie stránky na serveri poskytovateľa. Aby sa používatelia mohli dostať na vašu web stránku, je potrebné mať zaregistrovanú doménu.

Späť na zoznam tém

Na tomto webe používame súbory cookie, aby sme mohli zaistiť jeho plnú funkčnosť, analyzovať návštevnosť a prípadne vhodne prispôsobiť obsah a reklamu konkrétnym užívateľom. Všetky takto získané informácie spracovávame v súlade s dokumentom Vyhláseniem o ochrane osobných údajov.