Vlastná doména. Prečo je dobré ju mať?

Pod vlastnou doménou ste na internete dobre rozpoznateľní. Názov domény má byť krátky a dobre zapamätateľný. Podľa vhodného názvu domény sa značka a produkt lepšie pamätajú.

Vaša adresa v online priestore

Pod vlastnou doménou ste na internete dobre rozpoznateľní. Názov domény má byť krátky a dobre zapamätateľný. Podľa vhodného názvu domény sa značka a produkt lepšie pamätajú. Produkty našej spoločnosti nájdete napríklad pod doménou active24.sk. Na Slovensku je napoužívanejšia naša národná doména s koncovkou .sk.

 

Ste vidieť v online svete

Vlastná doména otvorí priestor vašej dobrej viditeľnosti v online priestore. Doména je adresa, ktorá zavedie návštevníkov na vašu webovú stránku alebo internetový obchod. Tak ako je vaše bydlisko označené ulicou a popisným číslom, tak je vaša adresa na internete tvorená doménou. Ten, kto si zapamätá názov vašej domény, vás bude vedieť na internete dobre nájsť.

 

Lepší imidž a vyššia dôveryhodnosť

Mať vlastnú webovú stránku je dnes už najmä pre podnikanie nevyhnutné. Registrácia domény je investícia pohybujúca sa radovo v jednotkách EUR. Názov domény je súčasť budovania vašej značky v prostredí internetu. Názov domény šíri meno vašej značky. Preto sa oplatí fungovať na vlastnej doméne a používať e-mailové schránky s názvom domény. Pôsobí to dôveryhodne.

 

Doména buduje vašu obchodnú značku. Mnohé spravodajské weby, internetové obchody a porovnávače tovarov ťažia do veľkej miery z názvu domény, na ktorom si vybudovali svoju značku. 

 

Lepšie pozície vo vyhľadávaní

Optimalizácia pre vyhľadávače je samostatné odvetvie online marketingu. Privedenie návštevníka na váš web cez vyhľadávač napr. Google, vás nič nestojí. Byť na čo najvyššej pozícii v neplatenom vyhľadávaní je preto neoceniteľné. Váš web sa v organickom vyhľadávaní zobrazí na vyššej pozícii, ak ho prevádzkujete na vlastnej doméne. Budete sa tak tešiť z väčšieho množstva návštevníkov.

 

Nad doménou by mali uvažovať nielen podnikatelia, ale aj súkromné osoby. Môžete na nej prevádzkovať osobný blog, web so svojimi záujmovými aktivitami alebo na nej môžete vystaviť svoje fotografie. Aj tu platí, že vás vaši čitatelia a fanúšikovia vo výsledkoch vyhľadávania ľahšie nájdu ak budete mať vlastnú doménu.

Späť na zoznam tém

Na tomto webe používame súbory cookie, aby sme mohli zaistiť jeho plnú funkčnosť, analyzovať návštevnosť a prípadne vhodne prispôsobiť obsah a reklamu konkrétnym užívateľom. Všetky takto získané informácie spracovávame v súlade s dokumentom Vyhláseniem o ochrane osobných údajov.