Ako sa „používa“ doména?

Podstata používania domény spočíva v dvoch bodoch.

  1. Nasmerovanie návštevníkov internetovej stránky na správne informácie (správny obsah). Toto smerovanie zjednodušene určuje, kam (na aký počítač) sa má internet pozrieť v prípade, že niekto zadá do svojho počítača našu doménu (adresu). Toto nastavovanie sa prevádza ako pre doménu druhej úrovne (napr. vasa-domena.sk), tak aj oddelene pre ľubovoľné ďalšie domény tretej úrovne (napr. e-shop.vasa-domena.sk)
  2. Nasmerovanie elektronickej pošty do správnej e-mailovej schránky. Inými slovami, kam majú doputovať emaily zasielané na e-mailové adresy, ktoré majú za zavináčom názov našej domény.

Miestu, kde sa tieto nastavenia robia, sa hovorí DNS záznamy. Prevádzanie týchto zmien je faktickým výkonom práva držiteľa domény. Ten, kto ovláda DNS záznamy je skutočným pánom domény. Ale pretože ide o zmeny, ktoré vyžadujú technické znalosti, obvykle ich vo firmách prevádzajú odborníci, nie vlastníci firiem.

Späť na zoznam tém

Tento web používa soubory cookie. Ďalším prezeraním tohto webu vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookies. Viac informácií